وب سایت دبیرخانه هیت عالی نظارت بر سازمانهای صنفی

پرینت

بیانیه مرکزاصناف و بازرگانان ایران و دبیرخانه درخصوص فعالیت اصناف در پیام‌رسان‌های داخلی

مرکز امور اصناف و بازرگانان ابران ودبیرخانه هیات عالی نظارت در راستای سیاستهای کلی نظام جمهوری اسلامی ایران ودرسال «حمایت ازکالای ایرانی» و با تکیه و اعتماد بر توانمندی‌های متخصصین کشور در خصوص فعالیت اصناف و اتحادیه‌ها در پیام‌رسان‌های داخلی بیانیه ای بشرح ذیل صادر کرد. در این بیانه آمده است: پدیده‌ی رو به گسترش فضای مجازی، عرصه‌ی نوینی را برای ارائه خدمات و عرضه‌...

بیانیه مرکز امور اصناف و بازرگانان و دبیرخانه هیات عالی نظارت در خصوص فعالیت اصناف و سازمانهای صنفی کشور در پیام‌رسان‌های داخلی

بسم الله الرحمن الرحیم

پدیده‌ی رو به گسترش فضای مجازی، عرصه‌ی نوینی را برای ارائه خدمات و عرضه‌ی محصولات پیش روی اصناف و مشاغل گوناگون گشوده است. این عرصه  بر اینکه موجب تسهیل عرضه شده،  شیوه‌های نوینی از بازارداری و بازارسازی را پیش روی ما گشوده که بی توجهی به آن‌ها سبب از دست رفتن فرصت‌ها و بروز خسارات جبران‌ناپذیری خواهد شد.

این پدیده در این حال که میتواند فرصت مغتنمی برای توسعه کسب و کار باشد قابلیت تبدیل شدن  به تهدیدی بزرگ برای اصناف و کسب و کار قانونی را نیز دارد. تسهیل فروش اجناس قاچاق، عرضه‌ی محصولات بی کیفیت، تخلف در ارائه‌ی خدمات و ظهور مشاغل کاذب و بی ضابطه تنها بخشی از این تهدیدهاست که موجب تعطیلی کسب و کارهای بسیاری در کشور شده است. با نگاهی دقیق‌تر به این تهدیدات و شکایات واصله از صنوف مختلف، ردپای پیام‌رسان تلگرام کاملا مشهود است. از سوی دیگر عدم همکاری مدیران این پیام‌رسان با مسئولین مربوطه، مسیر حمایت از صنوف و کسب و کار را بر اتحادیه‌ها و صنوف مختلف بسته است.

اصناف و کسبه‌ی ایرانی به خوبی بر این موضوع واقفند که استفاده از یک محصول داخلی تا چه اندازه مهم است و بی اعتمادی به تولید داخلی نه تنها موجب افزایش بی‌کاری در کشور شده، بلکه اعتماد به نفس ملی را نیز دچار چالش‌های اساسی می‌کند. اکنون که به لطف همت و تلاش متخصصین داخلی محصولات مشابهی با این پیام‌رسان در داخل کشور راه‌اندازی شده است، امکان مهاجرت و فعالیت در نمونه‌های داخلی فراهم شده است.

برهمین اساس، اصناف و بازرگانان ایرانی در سال حمایت از کالای ایرانی فعالیت خود را در پیام رسان خارجی تلگرام خاتمه داده و به توانمندی‌های متخصصین داخلی اعتماد و تکیه می‌نمایند. امید است که این اعتماد موجب دلگرمی مهندسین ایرانی شود تا تمام توان خود را برای رفع نواقص و کمبودهای موجود بکار گرفته و خدمتی ایرانی در شان کاربران ایرانی ارائه دهند.

مرکز امور اصناف و بازرگانان ایران و دبیر خانه هیات عالی نظارت

.