وب سایت دبیرخانه هیت عالی نظارت بر سازمانهای صنفی

پرینت

بازرسی ها از بازارهای کردستان از مرز 4 هزار مورد کذشت

از 27 آبان لغایت 9آذر سال جاری در مجموع 4 هزار و 10 مورد بازرسی در استان انجام گرفته است.

رییس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن وتجارت کردستان گفت: از 27 آبان لغایت 9آذر سال جاری در مجموع 4هزار و 10 مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیر صنفی در سطح بازار صورت گرفته است

فرزاد سردارزاده با بیان کشف 152 مورد تخلف در این بازرسی هاخاطر نشان ساخت، در این رابطه121فقره پرونده برای واحد های متخلف صنفی و غیر صنفی تشکیل شده است.

وی افزود: عمده این تخلفات گرانفروشی، کم فروشی و عدم درج قیمت میباشد که در این پرونده ها در مجموع 292میلیون و 806 هزارریال جریمه برای متخلفان در نظر گرفته شده است .

رییس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن وتجارت کردستان گفت: در مدت یاد شده از طریق ستاد خبری ادارات صنعت، معدن و تجارت شهرستان‌های استان 141مورد گزارش مردمی دریافت ودر رسیدگی به آنها 40مورد تخلف احراز شد که در این زمینه پرونده تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

سردارزاده در پایان یادآور شد: شهروندان محترم می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف واحدهای صنفی اعم از کم فروشی، گرانفروشی، عدم درج قیمت و.... واحدهای مختلف صنفی مراتب را با شماره تلفن 124 و یا بامراجعه به ادارات تابعه در شهرستانها و در مرکز استان به سازمان صنعت، معدن و تجارت مراجعه نموده و موارد تخلف را گزارش نمایند.