وب سایت دبیرخانه هیت عالی نظارت بر سازمانهای صنفی

پرینت

برگزاری دوره آموزشی آشنایی با پولشویی در شهرستان الیگودرز

این کارگاه با حضور کارشناسان و اعضاء هیات رئیسه اتاق و اتحادیه های صنف مشاوران املاک و طلافروشان برگ برگزاری این کارگاه آموزشی در راستای اجرای کارگاه‎های آموزشی استانی و ملی که از سوی وزارت متبوع در حال اجرا می باشد برگزار می باشد.

در مورخ 8/9/1396 کارگاه آموزشی پولشویی و تامین مالی تروریسم در محل اتاق اصناف شهرستان الیگودرز با حضور رئیس اداره تعزیرات حکومتی، اعضاء هیات رئیسه اتاق، اتحادیه های طلا فروشان و مشاورین املاک برگزارشد. درابتدای جلسه آقای سلکی کارشناس رابط پولشویی اداره ، با تشریح موضوع پولشویی بطور اجمالی جایگاه اصناف به ویژه صنوف مرتبط با این حوزه در مبارزه با این پدیده منفی اقتصادی را تشریح نموده و خواستار مستند سازی و دقت در انجام مبادلات کسبی از طریق ارائه مستندات هویتی معتبر و صدور فاکتور فروش به مشتریان بخصوص در مبالغ تعریف شده در آیین نامه شدند.

در ادامه آقای همرنگ رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان نیز به تببین موضوع پولشویی از دیدگاه حقوقی و ارائه نکات آموزشی لازم از جمله مصادیق پولشویی در حوزه اصناف، تاثیرات مخرب پولشویی در اقتصاد و امنیت و چگونگی مبارزه و پیشگیری از وقوع جرائم مرتبط پرداختند.